person_names
2,371,608 rows sorted by type descending
This data as json, CSV (advanced)
_link | _link_person_statement | type ▲ | fullname | familyname | givenname |
---|---|---|---|---|---|
0.names.0 | 0 | individual | Thomas Thorleif Nielsen | ||
1.names.0 | 1 | individual | Ulla Frederiksen | ||
2.names.0 | 2 | individual | Christina Saxkjær | ||
3.names.0 | 3 | individual | Christian Jovan Andonovski | ||
4.names.0 | 4 | individual | Flemming Kjersner | ||
5.names.0 | 5 | individual | Michael Schmidt | ||
6.names.0 | 6 | individual | Hermann Benth Hansen | ||
7.names.0 | 7 | individual | Niels Peder Kobborg | ||
8.names.0 | 8 | individual | Janus Høj Jensen | ||
9.names.0 | 9 | individual | Ulla Doria Krossteig | ||
10.names.0 | 10 | individual | Lise Nørgaard | ||
11.names.0 | 11 | individual | Per Poulsen Rask | ||
12.names.0 | 12 | individual | Gunnar Eigil Nielsen | ||
13.names.0 | 13 | individual | Niels Christian Nielsen | ||
14.names.0 | 14 | individual | Johan Albert Gammelgaard Klokhøj | ||
15.names.0 | 15 | individual | Ole Søndergaard | ||
16.names.0 | 16 | individual | Mads Poul Kjærgaard Larsen | ||
17.names.0 | 17 | individual | Charlotte Kasandra Tørnby | ||
18.names.0 | 18 | individual | Kian Rasmussen Djamali | ||
19.names.0 | 19 | individual | Dan Guld Sunesen | ||
20.names.0 | 20 | individual | Peter Lindeborg Johansen | ||
21.names.0 | 21 | individual | Allan Sandahl Sørensen | ||
22.names.0 | 22 | individual | Preben Joffe | ||
23.names.0 | 23 | individual | Peter Kvistgaard Toft | ||
24.names.0 | 24 | individual | Thomas Stentoft Kjær | ||
25.names.0 | 25 | individual | Henrik Stielau | ||
26.names.0 | 26 | individual | Jakob Rosdahl Schou | ||
27.names.0 | 27 | individual | Jakob Jensen | ||
28.names.0 | 28 | individual | Mert Köysüren | ||
29.names.0 | 29 | individual | Frank Nicolaisen | ||
30.names.0 | 30 | individual | Dorte Hallager | ||
31.names.0 | 31 | individual | Kent Jørgensen | ||
32.names.0 | 32 | individual | Johannes Hagedorn | ||
33.names.0 | 33 | individual | Birgit Elise Kløverpris | ||
34.names.0 | 34 | individual | Gert Østergaard Kristoffersen | ||
35.names.0 | 35 | individual | Paul Breinholdt Heinrichsen | ||
36.names.0 | 36 | individual | Hans Bleshøy | ||
37.names.0 | 37 | individual | Rikke Skibsted | ||
38.names.0 | 38 | individual | Mads Schaub Brandt | ||
39.names.0 | 39 | individual | Chehab Iraki | ||
40.names.0 | 40 | individual | Jan Skovsgaard Jørgensen | ||
41.names.0 | 41 | individual | Frederik Hauen-Limkilde Klinge | ||
42.names.0 | 42 | individual | Henning Leo Vodstrup Andersen | ||
43.names.0 | 43 | individual | Hanne Schwarz | ||
44.names.0 | 44 | individual | Anne Mette Flyvbjerg | ||
45.names.0 | 45 | individual | Maybritt Siif Johansen Brix Boeberg | ||
46.names.0 | 46 | individual | Christoffer Niebling Llobet | ||
47.names.0 | 47 | individual | Henning Kirkegaard | ||
48.names.0 | 48 | individual | Andrew Peter Szwec | ||
49.names.0 | 49 | individual | Kasper Toudahl | ||
50.names.0 | 50 | individual | Paul Foghmar | ||
51.names.0 | 51 | individual | Oline Stubkjær Jensen | ||
52.names.0 | 52 | individual | Rasmus Otkjær Bak | ||
53.names.0 | 53 | individual | Nikolaj Majbækgaard | ||
54.names.0 | 54 | individual | Carsten Steen Overgaard | ||
55.names.0 | 55 | individual | Anja Blicher | ||
56.names.0 | 56 | individual | Ninna Kastbjerg Nielsen | ||
57.names.0 | 57 | individual | Anja Heyn Roed Andersen | ||
58.names.0 | 58 | individual | Jonas Vázquez Bøgh | ||
59.names.0 | 59 | individual | Diana Egelund Bisgaard Kristensen | ||
60.names.0 | 60 | individual | Flemming Nørmark Jakobsen | ||
61.names.0 | 61 | individual | Gert Bo Jakobsen | ||
62.names.0 | 62 | individual | Lasse Hejn Christensen | ||
63.names.0 | 63 | individual | Ronnie Marsengo | ||
64.names.0 | 64 | individual | Pierre Ravn Frandsen | ||
65.names.0 | 65 | individual | Mustafa Cihâd Özbek | ||
66.names.0 | 66 | individual | Hans Skibsted | ||
67.names.0 | 67 | individual | Farhina Khan | ||
68.names.0 | 68 | individual | Niels Aage Juhl Christensen | ||
69.names.0 | 69 | individual | Morten Vagnø | ||
70.names.0 | 70 | individual | Jeppe Flansmose Bagge | ||
71.names.0 | 71 | individual | Torben Jensen | ||
72.names.0 | 72 | individual | Johnny Høj | ||
73.names.0 | 73 | individual | Erik Jensen | ||
74.names.0 | 74 | individual | Kasper Willow Nissen | ||
75.names.0 | 75 | individual | Nikoline Møller Berthelsen | ||
76.names.0 | 76 | individual | Sahil Qureshi | ||
77.names.0 | 77 | individual | Narjes Mohammed Ali Shanoof | ||
78.names.0 | 78 | individual | Iman Mohammed Ali | ||
79.names.0 | 79 | individual | Kim Kamp Thorsen | ||
80.names.0 | 80 | individual | Lasse Hindborg Hansen | ||
81.names.0 | 81 | individual | Anel Turkanovic | ||
82.names.0 | 82 | individual | Sherif Hamed Abou El Maaty Ibrahim | ||
83.names.0 | 83 | individual | Per Henrik Larsen | ||
84.names.0 | 84 | individual | Per Wittrock | ||
85.names.0 | 85 | individual | Vivi Palmelund Frydensbjerg | ||
86.names.0 | 86 | individual | Simon Terkild Christensen | ||
87.names.0 | 87 | individual | Nikolaj Forsberg | ||
88.names.0 | 88 | individual | Ahmad Al-Khatib | ||
89.names.0 | 89 | individual | Sten Skjødt Ladekarl | ||
90.names.0 | 90 | individual | Knud Søgaard Iversen | ||
91.names.0 | 91 | individual | Ai-Chuan Hsu | ||
92.names.0 | 92 | individual | Jens Dreyer | ||
93.names.0 | 93 | individual | Kim Jørgensen | ||
94.names.0 | 94 | individual | Peter Johannes Villtoft | ||
95.names.0 | 95 | individual | Bjarke Tjell Hedegaard Madsen | ||
96.names.0 | 96 | individual | Bent Clausen | ||
97.names.0 | 97 | individual | Lars Nørgaard | ||
98.names.0 | 98 | individual | Maryam Nazem | ||
99.names.0 | 99 | individual | Marian Hjermitslev |
Advanced export
JSON shape: default, array, newline-delimited, object
CREATE TABLE [person_names] ( [_link] TEXT , [_link_person_statement] TEXT , [type] TEXT , [fullname] TEXT , [familyname] TEXT , [givenname] TEXT , PRIMARY KEY ([_link]) , FOREIGN KEY ([_link_person_statement]) REFERENCES [person_statement]([_link]) );